Kilka pomysłów na to, aby z pozytywnym akcentem zacząć Nowy Rok

Choć trwają święta, ja już wybiegam myślami w Nowy Rok…, zastanawiam się co by tu zmienić, jak sprawić, aby przyszły rok był lepszy od trwającego poprzednika. Lubię zmieniać małe, być może dla innych nic nieznaczące chwile, w chwile ważne dla mnie, i stąd kilka pomysłów na to, aby pozytywnie zacząć Nowy Rok!Naprawdę uwielbiam celebrować momenty w moim życiu,nawet w banalny sposób. Czy to postanowienia noworoczne, czy to ładna bluzeczka z okazji pierwszego dnia wiosny – cała ja. Poniżej przedstawiam Wam 5 pomysłów na to, jak sprawić by nadchodzący rok był jeszcze piękniejszy.

  1. Moje Q&A

Jest to 3-letni dziennik, w którym znajdują się pytania na każdy dzień, np. ,,Co Cię dziś rozśmieszyło?”, ,, Jak dbasz o swoje życie duchowe?”, czy ,,Co lubisz w sobie najbardziej?”. W ten sposób poznajemy siebie, celebrujemy swój każdy dzień, może to być codzienne sam na sam ze swoimi myślami. Czy to nie piękne? Ja swój egzemplarz już mam i niecierpliwie czekam na 1 stycznia 🙂

2. Piękna bluzeczka, elegancka spódniczka, a może komplet biżuterii?

To zdecydowanie zależy już od was. Wiem, że może początek roku to nie czas na kolejne wydatki (dopiero co były święta!), ale ta piękna spódniczka w sklepie…, a Ty przecież nie masz jeszcze żadnej! Mogłabyś w niej do kina z  ukochanym chodzić, a nie tylko te spodnie… . Ja marzę sobie od jakiegoś czasu o takim pięknym pierścionku, dla mnie byłby jakby talizman na Nowy Rok no i naprawdę pięknie się prezentuje. Niestety z tym będę musiała poczekać, może w lutym? Dobrze, że tak szybko mam urodziny. Nawiasem mówiąc topaz to zdecydowanie mój kamień.

3. Może siłownia?

No nie do końca siłownia sama w sobie, ale skoro będziemy mieć Nowy Rok to może sprawimy by to jedno z postanowień, które ciąży na naszej liście od lat, w końcu się dokonało? Najlepsze jest to, że nawet pieniędzy do tego nie potrzebujecie, wystarczy samozaparcie, miękka podłoga (dywan jest ok) i Chodakowska na Youtube (jeśli jej nie lubisz -dla mnie to żaden argument, jest sporo innych darmowych programów na YT mniej lub bardziej legalnych, ale uważam, że to tylko wymówka).

4. ,,Oczyszczenie”

Nic tak dobrze nie robi jak oczyszczenie atmosfery oraz otoczenia wokół siebie. Pozbądź się zarówno zbędnych rzeczy jak i ludzi w swoim życiu, poważnie. Chyba nie chcesz zaczynać roku z denerwującym ,,wrzodem na tyłku”? By the way to też jest za darmochę!

5. Znajdź pasje!

To jest jedna z ważniejszych rzeczy w życiu ,pasja. Ja naprawdę długo jej nie miałam. Weź przykład ze mnie! Załóż bloga, a Twoje myśli zostaną utrwalone na długo, ostatnio znów wróciłam do pływania – to jest jeden z tych aktywności, która sprawia mi radość nawet jak się męczę. Bullet journal to moje nowe odkrycie, ja już swój pierwszy powoli kończę.

To by było na tyle, ja na pewno skorzystam ze swoich własnych rad, dam znać za kilka miesięcy jak idzie, a teraz życzę Wam Wesołych Świąt!

 

Zapisz