Najlepsza książka do gramatyki angielskiej? Recenzja

Jeśli uczycie się języka angielskiego, jesteście w szkole, przygotowujecie się do matury, FCE albo chcecie wrócić po przerwie do nauki… i szukacie dobrej książki, która pomoże Wam zrozumieć, ale i wyćwiczyć gramatykę języka angielskiego to jest to zdecydowanie książka dla Was. Właściwie na tym mógłby się skończyć cały post, no ale co mi tam. Powiem chociaż dlaczego tak uważam 😉

O Autorce

Arlena Witt jest znana przede wszystkim z tego, że prowadzi kanał na youtube o języku angielskim. Świetnie uczy wymowy zarówno z brytyjskim jak i amerykańskim akcentem, aby każdy z nas mógł sobie wybrać. Najlepsze w jej filmach jest to, że gdy omawia dane słownictwo, jego wymowę to przy okazji wyświetla nam fragmenty filmów, seriali czy piosenek gdzie te słówka występują między innymi FRIENDS, chyba jej ulubiony serial (mój zresztą też ❤️ ). Dlatego tak dobrze się ogląda i co najważniejsze zapamiętuje jej lekcje (filmy).

Książka

A właściwie to dwie. Została ona podzielona na dwa tomy, aby się łatwiej i wygodniej z niej korzystało, jak mówi sama autorka. No i rzeczywiście ma racje, bo jeden tom to już wystarczający grubasek i chyba nikt nie dałby rady korzystać z niej gdyby były połączone. A co dopiero nieść!
Grama jest w miękkiej oprawie i ma rozmiar A4 i 275 stron, druga zresztą jest taka sama -20 stron. Są tam informacje o samej autorce i jej rady. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć różnych cytatów, dlatego pod koniec każdego rozdziału mamy takie smaczki, z Przyjaciół of course 😉

Co więcej książka, ma super przykłady z życia wzięte, tak żebyśmy mogli łatwiej przyswajać i szybciej zapamiętać. Jest tu też sporo sucharów, takich jakie Arlena rzuca też na swoim kanale. Są świetne uwielbiam je!

Książka jest bardzo lekko napisana, polecenia do zadania to nie są zwykłe polecenia, które są w KAŻDEJ innej książce. Autorka, jako nauczycielka przejrzała swoich uczniów i nic się przed nią nie ukryje! Przy tej książce naprawdę można się nieźle bawić, sama sobie podśmiechuje jak ją czytam 😀

No i chyba najważniejsze. W tej książce jest miejsce do pisania. Dużo miejsca. DUŻO. Jeśli trzeba przepisać czy przetłumaczyć całe zdanie, to mamy na to masę miejsca. Nie ma już pisania nad zdaniami, pod, obok, na marginesie, w zeszycie. Piszemy w książce i to jest najlepsze.

Cena książki (2 tomy) to 99zł. Ta książka jest warta każdej złotówki. Jest świetnie wykonana i obejmuje ogromny zakres gramatyki. Jest bez porównania do żadnej innej książki. Według mnie jest to najlepsza książka do gramatyki angielskiej, a korzystałam już z wielu książek i podręczników. Dlatego polecam Wam ją z całego serca, a jeśli ktoś się waha to zajrzyjcie na kanał Po Cudzemu i sami się przekonajcie, że grama to nie drama!

Ps. Ja się załapałam na książkę z autografem, no ale kupiłam ją w dniu wejścia do sprzedaży:D